mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Saga o Ludziach Lodu

Saga o Ludziach Lodu

"Saga o Ludziach Lodu"

Saga o Ludziach Lodu to popularna seria książek norweskiej pisarki Margit Sandemo, opowiadająca o dziejach rodu Ludzi Lodu, którego przodek, Tengel Zły, aby otrzymać nieśmiertelność, zawarł pakt z diabłem. Akcja serii toczy się w krajach skandynawskich takich jak Norwegia, Szwecja i Dania w okresie od XVI do XX wieku. Seria łączy ze sobą tradycyjne skandynawskie, europejskie i azjatyckie wierzenia, baśniowe wizje, mity, fantastykę oraz historyczne realia.

 


 

Legenda rodu Ludzi Lodu

Legedna umieszczona na pierwszej stronie każdego tomu
Sagi o Ludziach Lodu wydawnictwa Pol-Nordica:

"Dawno, dawno temu, przed wieloma setkami lat, Tengel Zły wyruszył na dzikie pustkowia, by zaprzedać duszę Diabłu. Później Tengel stał się protoplastą rodu Ludzi Lodu.

Tengel uzyskał obietnicę ziemskiego powodzenia, lecz w zamian za to, co najmniej z jego potomków w każdym pokoleniu musiał pozostać w służbie Szatana i czynić zło. Ich znakiem miały być żółte, kocie oczy, posiadać też mieli zdolność czarowania. A kiedyś, w przyszłości, urodzić się miał ktoś rozporządzający taką ponadnaturalną siłą, jakiej świat jeszcze nie widział.
 

Przekleństwo miało ciążyć nad rodem dopóty, dopóki nie zostanie odnalezione miejsce, w którym Tengel Zły zakopał naczynie przeznaczone do gotowania czarodziejskiego wywaru, posiadającego moc przywoływania Księcia Ciemności.

Tak głosi legenda. Jest to prawda, ale nie do końca. Czy to prawda - nikt nie wie.

Pewnego razu, w XVI wieku, w rodzie Ludzi Lodu przyszedł na świat chłopiec obciążony dziedzictwem, który próbował odwrócić zło, przemienić je w dobro i dlatego nazywano go Tengelem Dobrym. Nasza saga opowiada właśnie o nim i jego rodzinie. Przede wszystkim jednak opowiada o kobietach z rodu Tengela."

 


 

 • Wykaz Tomów Sagi o Ludziach Lodu: TOMY

 • Wykaz Bohaterów Sagi o Ludziach Lodu: POSTACIE 

TagsTagi: saga o ludziach lodu

Ostatnia aktualizacja: Saga, 09.09.2012

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  Saga o Ludziach Lodu - Społeczność fanów oraz forum

 • Właściciel serwisu

  Saga

 • Utworzono dnia

  05.09.2012

 • Użytkownicy

  353

 • Język

  polski