mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Regulamin

Regulamin

Regulamin Strony i Forum ludzielodu.mixxt.pl


§1. Postanowienia Ogólne

 1. Każdy Użytkownik wraz z rejestracją akceptuje poniższy Regulamin Forum.
 2. Regulamin odnosi się do każdego użytkownika forum jak i strony ludzielodu.mixxt.pl. Obowiązuje absolutna równość wobec zasad.
  Administracja zastrzega sobie prawo do banowania użytkowników w przypadku nieprzestrzegania zasad.
 3. Zasady obejmują zamieszczone posty i treści na stronie i w całym profilu użytkownika.
 4. Administracja (założyciel strony) nie ponosi konsekwencji za treści i wypowiedzi użytkowników. Za wszelkie treści zamieszczone na forum odpowiadają osoby, które je zamieściły.
 5. Należy starać się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii i nie używać żargonu kaleczącego język polski. 
 6. Przed założeniem nowego tematu na forum należy upewnić się, że jest on zakładany w odpowiednim dziale. 
 7. Nie pisz kilku postów bezpośrednio pod sobą. Gdy chcesz dodać coś do swojej wypowiedzi, użyj opcji Edytuj.
 8. Nie dubluj tematów, przed założeniem sprawdź czy już taki nie powstał.
 9. Administracja zastrzega sobie prawo do ewentualnych korekt regulaminu podczas działania forum. 

 

§2. Treści Zabronione

 1. W postach, profilach, avatarach i sygnaturach nie można zamieszczać treści: pornograficznych, politycznie ekstremistycznych, obraźliwych, zabronionych przez prawo i powszechnie uznanych za moralnie niepoprawne, wzywających do nienawiści i dyskryminacji na tle rasowym, religijnym, płciowym lub jakimkolwiek innym oraz odnoszących się do ideologii totalitarnych.
 2. W postach nie można pisać treści merytorycznie nie należących do danego wątku, czyli tzw. Offtop'u oraz nie posiadających żadnego sensu, mających na celu zaśmiecenie danego forum, czyli tzw Spam'u (od tego powstał dział Hydepark).
 3. Nie można zamieszczać wypowiedzi pisanych w celu drażnienia bądź obrażania innych uczestników społeczności, wulgarnych (także wulgaryzmów użytych w formie ocenzurowanej np. gwiazdkowanie, przekręcenie liter), ograniczających się do pojedynczego słówka określającego emocje, np "fajnie".
 4. Zabronione jest umieszczanie wypowiedzi prezentujących wszelkiego rodzaju reklamy, bądź odnośniki do stron mających na celu doprowadzenie danego użytkownika do jakichkolwiek korzyści majątkowych lub wirtualnych.
 5. Zabronione jest utrudnianie przeglądanie forum. W szczególności tyczy się to pisania większości posta czcionką zmniejszającą czytelność postu, np. kolorem/kursywą/zbyt małym lub zbyt wielkim rozmiarem czcionki itp.
 6. Zabronione jest również wstawianie grafik i obrazów, które zakłócają sposób wyświetlania stron (posty powinny być przejrzyste i czytelne). Maksymalne dozwolone wymiary plików graficznych to:

   * wysokość: 600 pikseli
   * szerokość: 450 pikseli
   * rozmiar pliku: 500 KB

  Większe pliki można wstawiać tylko w postaci miniatury i/lub odnośnika do strony zewnętrznej - strona ma ograniczoną pojemność - 1GB, po przekroczeniu nie będzie można dodać nowych rzeczy, więc proszę o wstawianie obrazków o małej i średniej wielkości.
 7. Zabronione jest używanie czcionki innej i większej niż standardowa, koloru czarnego. Wyjątkiem są wyróżnienia nicków użytkowików, imion, nazwisk, bądź ważnych informacji.
 8. Zabronione jest reklamowanie swoich stron, blogów w tematach do tego nie przeznaczonych - od reklamy utworzony został odpowiedni dział - Linkownia.

§3. Obsługa Forum i Odpowiedzialność Użytkownika

 1. Każdy użytkownik musi przestrzegać Regulaminu, gdyż akceptuje go z chwilą rejestracji na forum.
 2. Każdy użytkownik może zarejestrować tylko JEDNO KONTO na forum.
 3. Administracja zastrzega sobie prawo do: blokowania/usuwania/modyfikacji kont użytkowników, zamykania/usuwania wątków i innych działań moderatorskich bez podania wyraźnej przyczyny takiego działania.§4. Galeria i wstawianie zdjęć

 1.  Dozwolone wymiary plików graficznych to:

   * wysokość: 600 pikseli
   * szerokość: 450 pikseli
   * rozmiar pliku: 500 KB

  Większe pliki można wstawiać tylko w postaci miniatury i/lub odnośnika do strony zewnętrznej - strona ma ograniczoną pojemność - 1GB, po przekroczeniu nie będzie można dodać nowych rzeczy, więc proszę o wstawianie obrazków o małej i średniej wielkości.
 2. Użytkownik wstawia zdjęcia na własną odpowiedzialność.
 3. Przestrzeganie praw autorskich jest obowiązkiem każdego użytkownika tego forum, umieszczanie swoich zdjęć jest jak najbardziej w porzadku, natomiast należy zwrócić uwagę na zdjęcia innych autorów.
 4. Wstawienie zdjęcia bądź linku do zdjęcia z innej strony wymaga uzyskania na to zgody jego autora w świetle prawa. 
 5. Wstawiając zdjęcia można skorzystać z prawa cytatu - W polskim prawie autorskim prawo cytatu zostało opisane w artykule 29 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z nim „Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnieniem, analizą krytyczną, nauczaniem, prawami gatunku twórczości."
 6. Cytowany przez nas fragment czy zdjęcie musi być już wcześniej za zgodą twórcy udostępniony publicznie. Zawsze należy podać dokładne źródło pochodzenia oraz jego autora. Nie wolno takiego cytatu w żaden sposób modyfikować ani zniekształcać. W przypadku na przykład zdjęć osób publicznych jak aktorzy, należy podać kim jest ta osoba, przez kogo zostało zrobione zdjęcie, link pochodzenia itp.
 7. Nie można umieszczać zdjęć prywatnych osób bez ich zgody. 
 8. Nie można umieszczać zdjęć i rysunków chronionych prawami autorskimi (zazwyczaj na zdjęciu znajduję się "C", ©, Copyright itp) bez zgody autora.
 9. Zdjęcia można wstawiać podając link zwrotny na bazie licencji Creative Commons - Tutaj znajduje się wykaz serwisów gdzie można znaleźć takie zdjęcia.
 10. Dodając swoje prace czy wyobrażenia bohaterów na forum należy dodawać je do "swojego" albumu, w nazwie którego powinien zawarty być nick (na przykład by Ania, Twórczość Ani), tak żeby zdjęcia jednego użytkownika nie znajdowały się w kilku galeriach. Zapewni to przejrzystość przeglądania galerii.
 11. Zdjęcia, cytaty, rysunki nie spełniające podanych wyżej kryteriów, będą kasowane.

 

Poniższy regulamin jest oparty na zasadach netykiety i dobrego wychowania - powinieneś instynktownie wyczuwać, co jest dozwolone, a co nie. Ponad tymi suchymi regułami stoi zdrowy rozsądek, dlatego też nieznajomość regulaminu bądź słowa „nie widziałem punktu, który tego zabrania” nie stanowią żadnego wytłumaczenia.

TagsTagi: Regulamin

Ostatnia aktualizacja: Saga, 16.11.2012

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  Saga o Ludziach Lodu - Społeczność fanów oraz forum

 • Właściciel serwisu

  Saga

 • Utworzono dnia

  05.09.2012

 • Użytkownicy

  353

 • Język

  polski